W tym artykule w przystępnych słowach wyjaśnimy, jak szybko i bezproblemowo zrzucić zdjęcia z iPhone'a do komputera za pomocą kabla USB do ładowania, dostarczonego jako akcesorium podczas zakupu smartfona, a także jak przegrać pliki bez kabla.

 

Podłączenie urządzenia do komputera

Pierwszym krokiem do wykonania będzie podłączenie iPhone'a do komputera, za pomocą dostarczonego kabla USB. To ten sam kabel, który jest wykorzystywany do ładowania. Następnie, kiedy oba urządzenia są już połączone, zacznie działać technologia USB. Jest ona bardzo szybka i wyróżnia się dobrym czasem reakcji. Musisz odczekać kilka chwil, aż urządzenie zostanie rozpoznane, a system wyświetli okno Auto Play. Na ekranie zobaczysz wiele opcji. Mogą one nieco różnić się od siebie w przypadku różnych wersji systemu MS Windows. Należy więc wybrać, co chcecie zrobić. Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer? Nas interesuje opcja kopiowania zdjęć, dlatego klikamy w Importuj obrazy i wideo za pomocą systemu Windows. Ten napis pojawia się w okienku auto odtwarzania. Jeśli auto odtwarzanie jest wyłączone, musisz wejść do Mój Komputer i otworzyć iPhone, znajdujący się na liście podłączonych dysków i urządzeń. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie urządzenia i wybierz "Importuj obrazy i wideo" z listy wyświetlanych dla Ciebie opcji. Następnie wybierz folder, w którym znajdują się zdjęcia i inne dane, które zamierzasz przegrać na komputer. Można także zapisać ten folder jako domyślną lokalizację na przyszłość. dostęp do zdjęć na iphone Zastanów się, czy chcesz tylko skopiować dane, czy je przenieść. Przeniesienie zdjęć wiąże się z ich usunięciem z pamięci telefonu. Być może trzeba to zrobić, jeśli masz już mało dostępnego miejsca w pamięci wewnętrznej. Jeśli musisz to robić często, zaznacz opcję „Zawsze usuwaj z urządzenia po zaimportowaniu”. Kliknij na opcję "Import". W ciągu kilku chwil dane zostaną przetransferowane prosto na twój komputer.  

Jakich danych z iPhone nie można zgrać na komputer?

Z iPhone'a można przegrać zdjęcia i filmy nagrane za pomocą wbudowanej kamery lub przesłane do telefonu przez Bluetooth. Nie można natomiast zrzucić danych pochodzących ze sklepu iTunes. Podczas pobierania lub importowania zdjęć z telefonu komórkowego do komputera, niektóre zdjęcia lub filmów mogą zostać obrócone o 90 stopni. Jeżeli nie widzisz danych po wejściu do folderu pamięci masowej urządzenia, należy upewnić się czy sterownik wsparcia urządzeń mobilnych Apple (Apple Mobile Device USB Driver) jest zainstalowany i aktywny. Jakich danych z iPhone nie można zgrać na komputer?

Jak przesłać zdjęcia z iPhone na komputer bez kabla?

Obecnie, aby przesłać zdjęcia z telefonu na komputer, nie musimy używać do tego kabla. Nie potrzeba także do tego programu iTunes. W tym celu można wykorzystać chmurę, aby zsynchronizować zdjęcia z telefonu z tymi na komputerze. Taki sposób wymaga od nas wyłącznie posiadania konta Apple ID i aktywować bibliotekę zdjęć iCloud. To zapewnie przechowywanie i przesyłanie zdjęć pomiędzy wszystkimi naszymi urządzeniami Apple.

Komputer nie widzi zdjęć z iPhone - co robić?

Czasami, aby komputer zobaczył zdjęcia wystarczy zoptymalizować dysk iPhone w iCloud w opcji Zdjęcia. Ta opcja wysyła oryginalne zdjęcia na dysk iCloud, a na iPhonie fizycznie tego zdjęcia nie ma, stąd komputer go nie widzi i ostatecznie nie mamy co zgrać. Można też zaznaczyć opcję "pobieraj i zostaw oryginały", wtedy zdjęcia przy odłączeniu telefonu do komputera powinny od razu się pojawić. Jeśli to nie pomogło i dalej nie widać danych, należy upewnić się, czy sterownik wsparcia danych mobilnych Apple jest zainstalowany i aktywny w naszym komputerze. Komputer nie widzi zdjęć z iPhone - co robić?