Od kasku wartego około 2500 zł można wymagać wiele. Poza bezpieczeństwem, które jest domeną marki Shoei, możemy także oczekiwać wygody podczas codziennego użytkowania. Kaski hybrydowe, wraz z blendą oraz możliwości komunikacji poprzez interkom to bardzo ciekawe propozycje. Shoei Neotec to kask, który w szczególności odznacza się świetną wentylacją. Wiele osób, które korzystają z tego kasku od dłuższego czasu, potwierdzają te słowa, a jazda przy 40 stopniach Celsjusza w tym kasku nie należy do najgorszych rzeczy na świecie. Spora liczba ludzi stwierdzi, że jest to domena każdej hybrydy. Tak, zgadza się jednak tylko wtedy, kiedy podróżujemy z otwartą szczęką. A  takiej możliwości niestety nie mamy zawsze. W kasku Shoei nawet w przypadku zamkniętej szczęki oraz niezbyt dużych prędkościach jesteśmy w stanie poczuć świeże powietrze, które dobrze nas orzeźwia.

Dlaczego warto ?

Wysokiej jakości, dobre, przytulne materiały z opcją całkowitego demontażu oraz prania ręcznego, to coś, do czego marka Shoei nas przyzwyczaiła. Wyściółka znajdująca się w kasku jest na tyle komfortowa, że przy odpowiednim dobraniu rozmiaru, możemy jeździć w kasku wiele godzin i nie odczujemy większego dyskomfortu czy zmęczenia. Bez względu na to, czy poruszamy się po autostradzie, czy mieście, wyciszenie także stoi na najwyższym poziomie. Znakomity wizjer oraz dobra akustyka sprawiają, że kask świetnie radzi sobie nawet przy wysokich prędkościach. Jeśli chodzi o widoczność, to również jest bardzo dobrze. Szeroki kąt widzenia oraz możliwość korzystania z blendy to rzeczy, które nam ją ułatwiają.

Stosunek ceny do jakości

Cena jest naprawdę wysoka, jednak w przypadku zakupu takiego kasku nie idziemy na kompromisy. Jest to niezwykle dobry kask, który przy codziennej, normalnej eksploatacji wystarczy nam, na naprawdę długo. Możemy spotkać wielu użytkowników, którzy korzystają z takich kasków już kilkanaście lat i usłyszeć od nich, że są w pełni sprawne, a ruchome elementy zachowują się tak, jakby kask właśnie wyjechał z fabryki. Warto także zapamiętać, że mamy do dyspozycji Shoei Polska, czyli polski oddział firmy. W przypadku jakichkolwiek problemów odbiorą oni od nas kask i odeślą naprawiony bądź całkiem nowy egzemplarz. Kask Shoei Natec to świetny sprzęt motocyklowy. Jak już wspominaliśmy, jego cena nie należy do najniższych, jednak jego zakup to inwestycja w nasze zdrowie, a takie rozwiązanie to zakup na kilkanaście lat, który może nam nie raz uratować życie, a to przecież ono jest najważniejsze.