Jak wszyscy wiemy, Xiaomi osiągnęła sukces na rynku stosunkowo szybko, dzielnie stawiając czoła bardzo silnej konkurencji. Xiaomi Redmi 4A i Xiaomi Redmi Note 4 to niezwykle udane urządzenia przenośne, które zebrały mnóstwo pozytywnych opinii i cieszyły się popularnością wśród klientów. Dziś przyjrzymy się nieco bliżej kolejnemu dziecku firmy Xiaomi, telefonowi Redmi 4X.

Recenzja Xiaomi Redmi 4X

Xiaomi Redmi 4X to urządzenie obsługujące 4G z ekranem o przekątnej 5 cali, który obsługuje 720 pikseli. Urządzenie to ma chipset Qualcomm, co jest dużą zaletą, ponieważ jest szybszy niż jakikolwiek inny chipset tej klasy. Ma 32 GB pamięci ROM i 3 GB pamięci RAM, tylny obiektyw o rozdzielczości 13 MP oraz przedni, 5-megapikselowy. Jeżeli chodzi o zasilanie, telefon ten ma baterię 4100 mAh. Dotakową zaletą jest czytnik odcisków palców. Na rynku dostępnych jest mnóstwo etui na telefon Xiaomi Redmi 4X, co również należy postrzegać jako zaletę tego modelu.

Wyświetlacz Xiaomi Redmi 4X

Xiaomi Redmi 4X ma ekran o przekątnej 5,0 cali z rozdzielczościami pomocniczymi 720 x 1280 pikseli. Gęstość pikseli to 320 dpi, dzięki czemu widoczność ikon i tekstów nie pozostawia wiele do życzenia. Zastosowano czyste kolory, a jasność wyświetlacza jest dobrze zarządzana. Dostępna jest również opcja automatycznego dopasowywania jasności, dzięki której urządzenie samoistnie dostosuje się do aktualnej sytuacji oświetleniowej. Ekran dotykowy Redmi 4X należy do jednych z najlepszych na rynku i nie ma najmniejszych problemów z wielopunktowym dotykiem. Wyświetlacz jest stosunkowo wytrzymały i odporny na rysy, co oczywiście nie oznacza, że powinniśmy zrezygnować z inwestycji w etui na telefon Xiaomi Redmi 4X – dodatkowa ochrona nigdy nie jest złym pomysłem.

Design Xiaomi Redmi 4X

Jeżeli chodzi o design tego modelu, to jest bardzo on bardzo lekki, prosty i przejrzysty. Ułatwia to dobranie najbardziej odpowiadającego nam etui na telefon. Xiaomi Redmi 4X jest zaiste lekkim urządzeniem - waży tylko 150 gramów przy wymiarach 139,2 x 70 x 8,7 mm.