Coraz większą popularnością, co można jednoznacznie stwierdzić po danych wyszukiwanych w internecie są urlopy aktywne. Urlopowicze wybierają taką formę spędzenia zasłużonego wolnego czasu jaka im odpowiada. Niezależnie od tego czy jest wypad nad morze czy w góry albo też nad jezioro ludzie aktywni chcą mieć swój sprzęt sportowy zawsze przy sobie, w każdej sytuacji.

Wakacje na rowerze

Najczęstszym z problemów na krótko przed samymi wakacjami jest pakowanie się. Mając na uwadze tę czynność zapewne myślimy o pakowaniu walizek z ubraniami i innymi drobnymi rzeczami, które są niezbędne. Jednak do organizacji podróży należy też zaliczyć zabranie ze sobą sprzętów sportowych jeśli podczas wyjazdu zamierzamy jakikolwiek uprawiać. Najpopularniej zabieranymi są rowery. Po podjęciu decyzji o zabraniu ze sobą tychże pojazdów następuje kolejna zagwozdka, jak przymocować te rowery. Nie każdy, a właśnie fabrycznie to żaden przecież pojazd samochodowy jest odpowiednio przystosowany do przewozu takich sprzętów. Wystarczy zaopatrzyć się w bagażnik rowerowy thule 943, który pomieści rowery wszystkich członków rodziny modelu dwoje rodziców plus jedno dziecko.

Wybierz najlepszy z możliwych

Dlaczego akurat przedmiotem sprawy, która traktuje o bagażnikach jest mowa o tym konkretnym modelu? Nie należy zapominać o tym, że na rynku dostępnych modeli, także nieodbiegających jakościowo. Natomiast proponowany wariant Thule wyróżnia dość spora liczba plusów. Jednym z nich jest to, że wariant ten pozwala na załadowanie do trzech rowerów przy maksymalnej ładowności czterdziestu pięciu kilogramów. Pomimo iż jest on montowany na haku holowniczym jego otwarta konstrukcja pozwala na uchylenie go i swobodne otwarcie klapy bagażnika auta bez konieczności zdjęcia rowerów z samego uchwytu, co sprawia że nic niczego nie ogranicza. Po demontażu i złożeniu uchwyt zajmuje bardzo mało miejsca przez co można go schować i przewieźć w bagażniku samochodowy, waga samego uchwytu to tylko siedemnaście kilogramów. Sam montaż jak i demontaż nie trwa zbyt długo i nie wymaga stosowania żadnych narzędzi. Sam uchwyt zaś jest nie tylko ergonomiczny, ale i bezpieczny. Tym samym zatwierdzony został w EKG oraz spełnia najwyższe normy testu City Crash. Jeśli zatem jesteś nastawiony na to, że Twój urlop musi być aktywny wybierz ten oto bagażnik rowerowy, na który dzięki ruchomym podporom kół zamocujesz każdy typ roweru zarówno pełnowymiarowy dla dorosłych, jak i mały dla dziecka. Wtyczka siedmiopinowa pozwala na zdublowanie tylnych świateł auta.