Jazda na motocyklu to pasja wielu ludzi. Wiatr we włosach, swoboda i osiągana prędkość daje wrażenie niezależności, wolności oraz pewnego rodzaju adrenaliny. Jednak miłości i rozwijaniu zainteresowań powinny towarzyszyć pewne zasady dzięki, którym możliwym jest utrzymanie względnego bezpieczeństwa swojego ii innych użytkowników dróg. Jednym z aspektów bezpieczeństwa jest ubiór. Jak dobrać strój motocyklisty? Jakie spodnie nadają się na wyprawy jednośladem?

Strój motocyklisty - cechy charakterystyczne.

Bezpieczna i komfortowa jazda motorem uzależniona jest od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest dostosowanie stylu jazdy do umiejętności, jak również panujących warunków pogodowych i zewnętrznych. Ograniczenie brawury oraz szaleństwa zminimalizuje ryzyko powstawania niekontrolowanych wypadków, jak również skutków kolizji i przewinień. Kolejnym, bardzo ważnym aspektem jest dobór odpowiednie stroju.     W skład wyposażenia motocyklisty wchodzą elementy takie jak: - buty, - spodnie - ostatnio modne jeansy na motor, spodnie skórzane, itp., - bluza, kurtka, - kask, - rękawice, - dodatkowe ochraniacze, itp. Strój motocyklisty powienin przede wszystkim spełniać funkcje ochronne, ale zarazem być odzieżą wygodną i praktyczną. Materiał, z którego jest ona wytworzona zapewnia kierowcy izolację przed otarciami, oparzeniami czy uderzeniami. Odzież ta powinna być paroprzepuszczalna, jak również nie powinna ograniczać żadnych, wykonywanych ruchów.

Dobór odpowiedniech spodni motocyklowych.

Dopasowanie odpowiedniego stroju motocyklisty uzależnione jest od wielu czynników. Przed zakupem spodni czy kurtki należy swój wybór dostosować do rodzaju maszyny, stylu jazdy, potrzeb oraz zamiłowań i pasji modowych. Jednym z praktycznych rozwiązań jest zaopatrzenie się w jeansy na motor, które zapewniają wygodę oraz wielką funkcjonalność. Odzież tego typu posiada odpowiednie szycie i usztywnienia, jednocześnie wzbudzając estetyczny efekt wizualny. Taki element garderoby niewiele różni się od codziennych spodni, a jego zalety można wykorzystać wybierając się na zlot, do pracy, na weekendową przejażdżkę czy kolacje na mieście. Jeansy na motor to część stroju, która należy umiejętnie dobrać. Podczas zakupu należy zwrócić szczególną uwagę na kilka właściwości i parametrów, którymi są:

  • obecność i rozmieszczenie ochraniczy,
  • rodzaj materiału i jego właściwości - odporność na ścieranie, ciepło,
  • wzmocnienie szwów,
  • obecność elastycznych wstawek,
  • ilość kieszeni,
  • elementy wentylacyjne,
  • regulacje szerokości pasa czy nogawek, itp.