Pomijając kwestię niezbyt intensywnej, ekonomicznej eksploatacji auta, by zaoszczędzić na częściach do Land Rovera, trzeba znaleźć taniego dystrybutora części lub nawiązać bliskie kontakty z warsztatem samochodowym, który specjalizuje się w naprawach samochodów brytyjskich marek lub aut terenowych. Oczywiście można również szukać części używanych lub tanich zamienników. Jeśli jednak nie mamy większej wiedzy na temat budowy własnego auta, nie warto iść w tym kierunku, bo można się nieźle naciąć, kupując części już mocno zużyte, uszkodzone lub wręcz niedopasowane do używanego przez nas modelu samochodu.

Części ze sklepu lub hurtowni

To jedna z podstawowych możliwości zakupu nowych części do LandRovera lub auta dowolnie innej marki. Kupując przez normalny sklep lub hurtownię, zawsze otrzymasz paragon lub fakturę (jeśli kupujesz na firmę), co stanowi podstawę gwarancji, zapewniając możliwość zwrotu niedopasowanej lub uszkodzonej części na inną. To bardzo ważne zwłaszcza przy zakupach internetowych, gdy nie masz możliwości bezpośredniego oglądu zamawianej części. Jeśli kupujesz części używane lub nowe części od indywidualnego sprzedawcy:  możesz mieć problem z ich zwrotem, gdyby okazało się, że są one uszkodzone lub niezgodne z opisem. Nowe części do LandRovera możesz kupić również w hurtowniach motoryzacyjnych. W tym przypadku najbardziej korzystną opcją ich zakupu, będzie zakup za pośrednictwem warsztatu samochodowego, najlepiej takiego, który ma zniżki na części w danej hurtowni.

Części z warsztatu samochodowego

Duże serwisy motoryzacyjne często posiadają własne sklepy z częściami, mają również duże zniżki na części samochodowe w największych hurtowniach motoryzacyjnych w Polsce. Dzięki temu części do Land Rovera mogą kupić znacznie taniej niż klienci indywidualni. Dlatego, jeśli tylko znajdziemy dobry warsztat samochodowy, który zajmie się naszym autem, warto zdać się na jego pomoc przy sprowadzeniu części dopasowanych do charakterystyki technicznej naszego samochodu. Tak jest taniej i bezpieczniej. Poza tym takie kompleksowe usługi serwisowe są również bardzo wygodne dla samego klienta, który nie musi tracić czasu na osobiste poszukiwanie części, co w przypadku Land Rovera może być niezwykle żmudnym zajęciem. Jeżeli nie chcesz wydawać majątku na części do LandRovera i jednocześnie tracić mnóstwa czasu na ich poszukiwanie, najlepiej nawiązać stałą współpracę z warsztatem specjalizującym się w naprawie samochodów tej marki lub znaleźć miejsce, które dysponuje bogatym wyborem części do brytyjskich marek pojazdów, np: http://www.gsp24.com/czesci-land-rover.html.