Są takie elementy wyposażenia biura, bez których funkcjonowanie firmy jest absolutnie niemożliwe. Choć to często drobiazgi, nie można się bez nich obyć. I nawet w dobie powszechnej cyfryzacji, laptopów, tabletów i smartfonów z nieustannym dostępem do internetu, papier wciąż króluje w naszych biurach. Drukujemy, kserujemy, faksujemy. Najpopularniejszym typem papieru, którego nigdy nie powinno zabraknąć, jest biały papier ksero, ale świat papierów biurowych jest o wiele bogatszy.

Na co dzień

Potrafimy zużyć go naprawdę wiele w codziennej pracy. Drukujemy nową ofertę i najważniejsze maile dla szefa (bo woli czytać je na papierze przy swoim biurku), dokumenty, umowy, faktury, ulotki. Biały papier ksero jest niezastąpionym towarzyszem naszej pracy. Zawsze pod ręką, gotowy, by szybko coś na nim zapisać, pozostawić krótką notatkę, naszkicować pomysł, który właśnie wpadł nam do głowy. Dlatego nigdy nie powinno go zabraknąć w naszym biurze i powinniśmy uważnie pilnować jego zasobów. Uniwersalny papier ksero w zupełności wystarczy do wszystkich działalności, ale zawsze możemy sięgnąć po coś więcej.

W kolorze

Kolorowy papier ksero nie jest tak popularny jak jego biały, tradycyjny odpowiednik. Nie korzystamy z niego zbyt często (choć to oczywiście zależy także od branży), choć można dzięki niemu uzyskać bardzo interesujący efekt. Delikatne pastelowe odcienie papieru, jak beże, kremy, delikatne róże posiadają niezwykłą elegancję i idealnie nadają się na bardziej formalne wydruki. Można zaprojektować i stworzyć dzięki nim wspaniałe zaproszenia dla naszych partnerów biznesowych albo wysłać stylowy list z podziękowaniami. Takie drobne gesty zapadają w pamięci i potrafią przynieść owoce w najmniej spodziewanym momencie. A to wszystko dzięki odpowiednio dobranemu papierowi ksero. Natomiast papier ksero w ostrych, neonowych kolorach idealnie nada się do drukowania wszelkiego rodzaju ulotek i ogłoszeń - ostry kolor przyciągnie uwagę. Kolorowe papiery ksero przydadzą się także wtedy, gdy będziemy chcieli wydrukować chociażby prezentację.

Także zwykły biały papier ksero możemy wnieść na kolejny poziom - jeśli więc chcemy wywrzeć pozytywne wrażenie i wydrukować w bardziej elegancki sposób umowę albo ważną prezentację, czy chociażby CV, wykorzystać możemy satynowy papier ksero. Ma zdecydowanie wyższą gramaturę niż tradycyjny biały papier, którego używamy w codziennej pracy, dzięki czemu jest o wiele delikatniejszy w dotyku i estetycznie się prezentuje. Dokumenty wydrukowane na tego typu papierze na pewno pozytywnie zaskoczą ich odbiorców.