Portfele męskie to taki produkt, który powinien być nie tylko elegancki i stylowy, ale również praktyczny. Jest to często używany gadżet, w którym przechowuje się wiele ważnych dokumentów, karty oraz pieniądze. Jaki powinien być portfel, aby spełniał powyższe warunki? Na co powinien zwrócić uwagę każdy mężczyzna podczas zakupu?

Stylowy i funkcjonalny

Stylowy i funkcjonalny – taki właśnie powinien być idealny męski portfel. Istotne jest, by prezentował się nienagannie, a jednocześnie dobrze pełnił swoją funkcję. Ważne jest również to, z jakiego materiału został wykonany. Jeżeli ma on służyć przez wiele lat, warto się wystrzegać modeli powstałych z tworzyw sztucznych oraz materiałów jedynie imitujących naturalną skórę. Mimo atrakcyjnej ceny nie jest to produkt godny uwagi – ich trwałość może pozostawiać wiele do życzenia. Jeżeli więc chcemy mieć portfel, z którego będziemy mogli korzystać przez dłuższy czas, warto zainwestować w portfele męskie skórzane, które zdecydowanie są o wiele lepszej jakości. Materiał, jakim jest skóra naturalna, dobrze znosi nie tylko długie użytkowanie, lecz również zmieniającą się modę – dodatki z niej wykonane zawsze będą się cieszyć dużą popularnością i będą prezentowały się stylowo i elegancko.

Czym się kierować przy wyborze męskiego portfela?Rozmiar portfela

Poza materiałem, z jakiego portfel ma być wykonany, równie istotny jest jego rozmiar. Należy więc zastanowić się, co będzie się w nim znajdować – jakie dokumenty i karty będą potrzebne na co dzień. Warto wziąć pod uwagę wymiary niezbędnych dokumentów, takich jak prawo jazdy czy dowód osobisty i na tej podstawie wybrać odpowiedni rozmiar portfela.
Mężczyźni, którzy na co dzień lubią mieć przy sobie dużo drobiazgów, powinni wybrać model z wieloma przegródkami i komorami. Stworzy on możliwość przechowywania nie tylko banknotów i bilonu, ale również kart płatniczych, prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego. Znajdzie się tam również miejsce na zdjęcia bliskich osób, wizytówki oraz inne drobiazgi, jak otwieracze czy kluczyki.
Tym panom, którzy są minimalistami i wolą ograniczyć się do kilku potrzebnych rzeczy, polecany jest mały portfel. Smukły, cienki, w którym jest miejsce tylko na karty i banknoty, będzie świetnym rozwiązaniem, gdyż bez problemu zmieści się w kieszeni męskiej kurtki lub spodni.

Sportowe modele

Mimo iż portfele męskie skórzane mają spore grono miłośników, nie każdy musi je lubić. Warto wtedy zdecydować się na materiałowe, sportowe modele, które mają jeden szczególny atut – są zdecydowanie lżejsze. To sprawia, że użytkowanie ich jest o wiele bardziej komfortowe, co odczuwalne jest chociażby przy letnich upałach. Są one uniwersalne i świetnie sprawdzą się w noszeniu w kieszeni szortów, dżinsów czy w nerce. Portfele te charakteryzują się luźnym stylem i pasują do wielu kreacji.