Cieplejsze dni, którymi ostatnio coraz częściej możemy się cieszyć, są doskonałą okazją do rozpoczęcia swojej przygody z bieganiem. Zmotywowanie się do ruchu pozwoli nam nie tylko wrócić do kondycji po zimowym zastoju, ale także zgubić zbędne kilogramy przed wakacjami. Bieganie to sport praktycznie dla każdego, co skutkuje tym, że coraz więcej osób dołącza do grona biegaczy. Aby zacząć nie trzeba wiele, wystarczy wygodna para butów, miejsce do biegania oraz odrobinę chęci. Jako że z chęcią i miejscem do biegania nie możemy pomóc, to skupimy się dziś na wyborze odpowiednich butów do biegania. Zapraszamy!

Czy warto kupować drogie buty do biegania?

Zaczynamy z przysłowiowej „grubej rury”, czyli od pytania, które często przewija się zarówno na blogach, jak i forach poświęconych tematyce biegania. Kwestia zakupu sprzętu zawsze budzi największe kontrowersje, nie tylko w świecie biegaczy. Jeżeli jednak chodzi stricte o buty do biegania, to musimy postawić sobie sprawę jasno: drogie, specjalistyczne buty nie są dla każdego. Nie chodzi tu jednak o samą cenę, tylko ich przeznaczenie oraz specyfikacja. Profesjonalne buty do biegania za 500,600 czy nawet 800 złotych to zupełnie inny produkt niż buty, które możemy podziwiać na sklepowych półkach popularnych sklepów sportowych. Tego typu obuwie przeznaczone jest dla weteranów tematu, którzy dobrze wiedzą, czego potrzebują na trasie. Specjalistyczne, drogie obuwie ma za zadanie zagwarantować komfort, stabilizację i amortyzację odpowiednią do rodzaju stopy biegacza, dzięki czemu ten otrzymuje obuwie dopasowane do swoich wymagań i budowy fizycznej. Dla biegacza początkującego lub nawet średnio zaawansowanego, spokojnie wystarczą dobrej jakości buty wiodących producentów.

Jakie buty do biegania wybrać?

Wybierając buty do treningu i biegania, musimy zawsze w pierwszej kolejności sprawdzić komfort użytkowania. Następnie na sposób, jakość wykonania i materiały użyte do produkcji obuwia. Jeżeli wszystkie te kryteria nie budzą zastrzeżeń, pozostaje nam wybrać wariant kolorystyczny, jeżeli tylko buty sprzedawane są w kilku modelach. Jedną z ciekawszych propozycji dla biegaczy są buty Mizuno, wyróżniające się wysokim zaawansowaniem technologicznym. Buty Mizuno to połączenie wysokiego komfortu, porządnych materiałów oraz niezawodnej amortyzacji i ponadprzeciętnej przyczepności. Dlaczego buty Mizuno będą dobrym wyborem? Poza oczywistą zaletą, jaką jest wysoka jakość wykonania, buty te charakteryzują się niesamowitą lekkością, co jest niezwykle ważne na długich dystansach i podczas intensywnych treningów.