Czasy plączących się kabli i ładowarek powoli odchodzą do przeszłości. Technologia Bluetooth tanieje, dzięki czemu w sklepach jest coraz więcej przystępnych cenowo modeli słuchawek bezprzewodowych Bluetooth i innych przydatnych gadżetów. Najczęściej wybieranym sprzętem na łącze Bluetooth są głośniki. Przydają się w wielu różnych sytuacjach, zarówno w domu, jak i w plenerze. Zmienił się sposób, w jaki słuchamy muzyki, więc ciężkie głośniki mocowane na kabel nie zawsze się już sprawdzają. By słuchać muzyki w ogrodzie lub audiobooka podczas gotowania, lepiej mieć przenośny sprzęt, który da się podłączyć do komputera czy telefonu. To szczególnie przydatne na imprezach, bo głośniki, w jakie wyposażone są smartfony i laptopy, rzadko mają wystarczającą głośność. Zależnie od wybranego modelu, można uzyskać dowolny efekt. Najmniejsze wersje są lekkie i da się je zabrać ze sobą na wycieczkę pieszą. Przy dużych głośnikach tego typu może bawić się nawet kilkadziesiąt osób. Bluetooth świetnie sprawdza się w samochodzie. Głośnomówiący transmiter samochodowy x radiem pozwoli na przekazywanie muzyki i rozmów bez konieczności podłączania telefonu kablem. Można w ten sposób przekazywać dźwięk z odtwarzacza płyt, dysku przenośnego czy karty SD, a także ze smartfona.

Bezprzewodowe słuchawki douszne bluetooth na basen

W podróży mogą się też przydać bezprzewodowe słuchawki douszne bluetooth. Pozwalają uniknąć problemów z plączącymi się kablami i są bardzo dyskretne. Szczególnie nadają się do biegania. Już za około 300 zł da się znaleźć nawet słuchawki douszne bluetooth wodoodporne, które pozwalają słuchać ulubionej muzyki również w jeziorze czy basenie. To bardzo wygodne dla osób mających dużą ilość obowiązków, które trudno pogodzić z uprawianiem sportu. Dzięki nim mogą spędzić czas na basenie, jednocześnie słuchając prezentacji czy podnosząc umiejętności za pomocą kursów audio. Bezprzewodowe słuchawki douszne bluetooth dzięki brakowi kabli są bardziej odporne na niskie czy wysokie temperatury i uszkodzenia.

Inne sprzęty dostępne w tej technologii

Istotnym elementem biura powinny być inne sprzęty na bluetooth. Można dostać w sklepach takie klawiatury i myszy, dzięki którym przestrzeń na biurku jest lepiej uporządkowana. To też dobre wyjście dla właścicieli laptopów, gdzie zwykle ilość gniazd USB utrudnia podłączenie zbyt wielu dodatkowych sprzętów. Z komputerem za pomocą bluetootha można połączyć też drukarkę czy skaner, by w prosty sposób uporać się ze wszystkimi biurowymi obowiązkami. W domu przyda się też lokalizator na bluetooth połączony z aplikacją. Spadająca cena takich urządzeń sprawia, że niektórzy kupują kilka sztuk i umieszczają je na ramie roweru czy samochodu, by nigdy ich nie zgubić. Lista sprzętów opartych na tej technologi jest znacznie dłuższa niż bezprzewodowe słuchawki douszne bluetooth czy lokalizatory. Obejmuje ona m.in. wagi kuchenne, termometry czy inteligentny sprzęt sportowy.