Osoby, które pracują w terenie, potrzebują specjalnego rodzaju elektroniki. Urządzeń o wzmocnionej konstrukcji, laptopów odpornych na wstrząsy, upadki, wilgoć, kurz czy innego rodzaju zanieczyszczenia występujące w różnych typach środowisk. Ponadto powinny być to urządzenia dobrze znoszące gwałtowne zmiany temperatur, działające w czasie mrozów oraz w czasie upałów.

Jednym z kluczowych aspektów technicznych dla urządzeń wykorzystywanych w pracy na zewnątrz budynków, powinna być także ich wodoodporność. W poszukiwaniu tego typu sprzętu, warto zapoznać się bliżej z wyjątkowym standardem jakości MIL-STD-810G, stosowanym m.in. przez amerykańską armię do testowania komputerów i elektroniki użytkowej.

Gwarancja jakości MIL-STD-810G to sposób na określenie podwyższonych parametrów technicznych różnego rodzaju urządzeń elektronicznym, w tym wspomnianych wcześniej laptopów. Urządzenia wyprodukowany zgodnie z tym standardem to sprzęt odporny na większość typowych uszkodzeń typu mechanicznego, a także na działanie wilgoci. Ponadto zawsze jest to sprzęt zdolny do pracy w szerokim przekroju temperatur. Jednym słowem idealny do pracy w trudnych warunkach terenowych.

Cechą charakterystyczną urządzeń wyprodukowanych zgodnie ze standardem MIL-STD-810G jest ich wyraźnie wzmocniona, bardziej solidna konstrukcja. Po prostu obudowa takiego laptopa musi być zdolna do wytrzymania silnego uderzenia lub upadku z dużej wysokości. Oczywiście obudowa musi także zamortyzować wstrząs, tak aby ochronić delikatną elektronikę znajdującą się we wnętrzu laptopa przed jej uszkodzeniem.

Kolejną cechą laptopów z gwarancją wytrzymałości są wyświetlacze o wzmocnionej konstrukcji, wykonane z bardziej wytrzymałych, niepodatnych na pęknięcia czy zarysowania materiałów. Oczywiście cały laptop, łącznie z klawiaturą, jest zabezpieczony przed działaniem wody i wilgoci. Przypadkowe zalanie czy zamoknięcie takiego komputera nie stanowi dla elektroniki znajdującej się w jego wnętrzu żadnego problemu.

Idealny laptop do pracy w terenie prócz wspomnianych walorów związanych z jego wzmocnioną konstrukcją, powinien być także urządzeniem stosunkowo lekkim i niebyt dużym. Niższa waga oraz mniejsze rozmiary laptopa sprawiają, że takie urządzenie staje się sprzętem bardziej mobilnym, łatwiejszym do przenoszenia na duże odległości, niepowodującym większych obciążeń dla osób, które są jego użytkownikami. Naturalnie sam laptop musi pozostać urządzeniem nowoczesnym, które może korzystać z najnowszego dostępnego na rynku oprogramowania. W końcu do czego przydałby nam się super wytrzymały laptop, gdyby jego zawartość nie przystawała do wymogów współczesności. Wiele wytrzymałych laptopów możesz kupić na stronie: http://www.toughelectronics.pl/MIL-STD-810G-cinfo-pol-37.html.