Wyposażenie cukierni bywa niezwykle kosztowne. Oczywiście małą kawiarenkę można otworzyć z niewielkim zapleczem finansowym, ale dziś skupimy się na tych firmach, które chcą od początku pracować na własną renomę. Zaczniemy od tego co najczęściej oferowane jest w takich miejscach jak cukiernia i na pewno zaliczymy do tego między innymi: ciasta, ciasteczka, desery, torty, lody, kawę, herbatę i inne napoje. Wielu przedsiębiorców decyduje się również na posiadanie w swoim asortymencie produktów typu pieczywo i drożdżówki. Taki jest niestety wymóg potencjalnej klienteli i trzeba się w jakiś sposób do tego dostosować.

Lista wymaganego wyposażenia

Widząc co jest oferowane w cukierniach możemy wysnuć pewne wnioski na temat tego, co będzie nam potrzebne do uruchomienia własnej a będą to na pewno: witryny cukiernicze, regały, półki, ekspresy do kawy, sztućce, filiżanki, talerzyki i inne naczynia. Największe koszty związane są z przystosowaniem lokalu. Cukiernia to rodzaj działalności opierającej się na branży spożywczej a wszystkie firmy, które mają zamiar sprzedawać żywność muszą dostosować lokal do wymogów sanitarnych, ponieważ jest to niezbędne dla zachowania zdrowia potencjalnych klientów. W budynku musi znaleźć się miejsce na przetwarzanie i obróbkę żywności, blaty ze stali nierdzewnej, odpowiedniej jakości witryny cukiernicze, wygospodarowany bezpieczny obszar do zmywania naczyń, lampy owadobójcze i wiele, wiele innych. Dla oszczędzenia czasu i zbędnych kosztów projekt dostosowania lokalu do wymogów sanitarnych lepiej zlecić specjalistom.

No i te witryny cukiernicze...

Koszty wyposażenia to również wspomniane wcześniej witryny cukiernicze, które są dość kosztowne. Szukając dalszych oszczędności lepiej zdecydować się na używane, ale wówczas należy sprawdzić czy na pewno są sprawne, bo o gwarancji w takiej sytuacji możemy raczej zapomnieć. Kolejne koszty to ekspres do kawy. Dziś do ciasta każdy wymagający klient życzy sobie pyszne latte, dwuwarstwowe ze spienionym mlekiem, które powstanie na bazie prawdziwego espresso. Ekspres ciśnieniowy na potrzeby firm może kosztować nawet kilka tysięcy złotych, choć zważywszy na fakt, że często takie modele są już wyposażone w spieniacze do mleka oraz automatyczne młynki do kawy ziarnistej to nie jest to zbyt wygórowana cena.

Wygoda wprost dla klienta

Inwestycja w krzesła, bar i stoły a także sam towar to kolejne tysiące. Dobra cukiernia, która będzie spełniać oczekiwania Klientów może być jednak idealnym pomysłem na własny biznes a przecież właśnie o to chodzi większości przedsiębiorców, którzy wiedzą, że bez kosztów nie ma zysków.