Wygodne i niezawodne buty przeznaczone przede wszystkim do wędrówek górskich o różnym poziomie trudności to zdecydowanie najważniejszy element każdego turysty. Salewa to marka outdoorowa o tyrolskim rodowodzie. Firma słynie ze swojego kreatywnego podejścia do tworzenia obuwia i korzystania z zaawansowanych i dopracowanych technologii. Zgodnie z nowoczesnym modelem projektowania i przekonania, że buty mają maksymalnie pomagać w bezpiecznym i wygodnym pokonywaniu technicznie trudnego terenu, Salewa w swoich butach wykorzystuje przeróżne systemy stabilizujące, różne typy podeszw oraz unikatowe patenty amortyzujące i ochronne.

Najpopularniejsze obuwie trekkingowe

Buty Salewa Mountain Trainer MID GTX to od wielu lat najpopularniejsze buty marki Salewa. Sprawdziły się one podczas wielu turystycznych wędrówek zarówno po terenach płaskich, jak i podczas przemierzania trudnych w górach typu alpejskiego i via ferratach. Buty radzą sobie wyśmienicie zarówno w kamienistym, jak i śnieżnym, trawiastym czy błotnistym terenie. Od 2017 roku buty Salewa Mountain Trainer MID GTX wykorzystywane są przez kilkuset profesjonalistów z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Solidne buty pełne profesjonalnych rozwiązań

Tym, co wyróżnia model Salewa Mountain Trainer Mid GTX od swojego poprzednika, jest wykorzystanie nowego typu podeszwy Vibram® oraz membrany GORE-TEX®, a także zastosowanie nowych anatomicznych rozwiązań znacząco poprawiających dynamikę kroków. Podeszwa butów wykonana w technologii Vibram® Wrapping Thread Combi (WTC) o wyraźnym, agresywnym i skutecznym bieżniku oraz specjalnej przyczepnej mieszance gum, zapewnia solidne wsparcie podczas przemierzania technicznych ścieżek w zróżnicowanym górskim terenie. Aby zapewnić odpowiednią ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi mogącymi wystąpić na szlaku firma Salewa zastosowała niezawodną i niezwykle wydajną membranę GORE-TEX® Extended Comfort, która jednocześnie gwarantuje doskonałe zabezpieczenie stopy przed wodą oraz powoduje, że nadmiar wilgoci ze stóp ma szansę wyparować na zewnątrz obuwia. Cholewa butów została wykonana z wysokiej jakości zamszu o grubości 1.6 mm. Materiał ten cechuje się świetną wytrzymałością. Posiadając zwiększoną odporność na przetarcia i uszkodzenia mechaniczne, buty zostały przystosowane do trudnych warunków panujących na szlakach turystycznych. Warto zaznaczyć, że buty posiadają gumowy otok na całym swoim obwodzie, który dba o dodatkową wytrzymałość modelu i chroni stopy przed urazami. Na całej długości cholewki firma Salewa zastosowała system wiązania Climbing Lacing, dbający o niezwykle precyzyjne dopasowanie buta do stopy. Sznurowanie butów zaczyna się przy samych palcach, a kończy wysoko w unikalnej konstrukcji elastycznego i dopasowanego kołnierza Flex-Collar. System sznurowania w okolicy kostki spotyka się z charakterystycznym dla firmy Salewa systemem 3F, czyli rozwiązaniem, które dbając o komfort użytkowania butów stabilizuje piętę przy jednoczesnym zapewnieniu nieograniczonej ruchomości stawu skokowego. Buty oferują nową śródpodeszwę wykonaną z podwójnej gęstości materiału w technologii Bilight z warstwą usztywniającą, wykonaną z nylonu i włókna szklanego. Głównym zadaniem śródpodeszwy jest zapewnienie odpowiedniej amortyzacji i pochłanianie wstrząsów powstałych podczas kontaktu stopy z podłożem. Dzięki zastosowaniu różnych systemów, buty Salewa Mountain Trainer Mid GTX  tak dobrze dopasowują się do stopy, że nie powodują otarć i odcisków. Zapewniając stabilność i odpowiednie czucie podłoża w czasie najtrudniejszych podejść spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.