W dzisiejszych czasach nikogo już chyba nie dziwi widok przenośnego komputera, czyli laptopa. W miarę czasu laptopy zmieniały swój wygląd, a także zaczęły posiadać coraz to więcej nowych funkcji, warto również wspomnieć, że pierwsze laptopy były stworzone w latach osiemdziesiątych dla potrzeb wojska.

Takie pierwsze przenośne komputery znacznie różniły się od tych, które można kupić obecnie, a mianowicie były masywne oraz miały dużo więcej części. Jednak laptopy o takim wyglądzie już w latach dziewięćdziesiątych zaczęły zastępować laptopy o mniejszej masie i mogli z nich korzystać zwykli cywile. Laptopy są przeznaczone dla każdego, są laptopy dla fanów gier komputerowych jak również dla początkującego jak i także zaawansowanego użytkownika.

Laptopy są również bardzo zróżnicowane jeśli chodzi o cenę. Są takie które kosztują tysiąc, jak również kilka tysięcy, a nawet kilkanaście tysięcy. Wszystko uzależnione jest bowiem od funkcji jaką mają spełniać, jak również odporności na wszelkiego typu uszkodzenia i inne zewnętrzne udoskonalenia. Zatem każdy może wybrać taki jaki mu pasuje, zarówno pod względem cenowym, jak również funkcyjnym. Bardzo ważnym elementem wyposażenia jest zasilacz do laptopa, to on wspomaga baterię w razie potrzeby, ładuje ją, dlatego zasilacz musi być z najwyższej półki, na tym elemencie wyposażenia nie wolno oszczędzać. Zasilacz jest sercem laptopa, jego nieodzownym elementem, bez niego nie może przez dłuższy czas działać, bateria w laptopie ma to do siebie, że działa tylko kilka godzin.