Szlifierka służy jako narzędzie umożliwiające nadanie finalnej formy powierzchni, która była poddawana innymi metodami. Przedmioty te posiadają zazwyczaj twardą powierzchnię, niemożliwą do sprawnej obróbki ręcznie. Zautomatyzowana szlifierka umożliwia osiągniecie niesłychanej gładkości, w dokładny i przewidywalny sposób. Typowa obrabiarka składa się z korpusu, łoża i ściernicy.

Co dają szlifierki?

Sprzęt znanych i renomowanych firm, taki jak szlifierki Festool, sprawdza się świetnie w każdym zastosowaniu, niezależnie od potrzeb. Przykładowo, taka szlifierka może doskonale sprawdzać się do obróbki wałków, otworów, płaszczyzn. Innym typem są tak zwane szlifierki bezkłowe czy narzędziowe. Dostępne są również specjalne wersje tych narzędzi, służące do obróbki wałów korbowych.

Szlifierki - krótki przegląd najpopularniejszych typów

Szlifierki Festool są uniwersalnymi narzędziami, zdolnymi sprostać najcięższym zadaniom. Szlifierki mimośrodowe, takie jak model ETS 150/3 EQ są niesłychanie dokładne, oferując szereg cech niedostępnych w konkurencyjnych alternatywach. Dwurzędowe łożysko zapewnia długą żywotność, zaś kompaktowe rozmiary i niska waga sprawiają, że zarówno szlifowanie nad głową, jak i w pionie / poziomie będzie stanowić prawdziwą przyjemność. Typ mimośrodowy posiada bezstopniową regulację prędkości obrotowej oraz hamulec bezpieczeństwa, gwaran niedopuszczenia do jakichkolwiek niepotrzebnych kosztów obróbki dodatkowej. Szlifierka oscylacyjna RTS 400 REQ to kolejny przykład szlifierki Festool znakomicie dostosowanej do precyzyjnego zastosowania. Sprawdza się doskonale zwłaszcza jako narzędzie do mozolnego pracowania w pozycji nad głową. Kompaktowe rozmiary idą w parze ze świetnym balansem masy. Dostępne są również inne udogodnienia z zakresu bezpieczeństwa oraz efektywności pracy. Jednym z tego typu usprawnień jest zintegrowany zamek bagnetowy, wpływający na innowacje w zakresie bezpiecznego ssania. Akumulatorowa szlifierka mimośrodowa ETSC 125 udowadnia, że szlifierki Festool potrafią znacznie wybiegać poza najśmielsze oczekiwania użytkowników. Akumulator zapewnia niespotykany dotąd poziom wygody i efektywności pracy, szczególnie w trudno dostępnych miejscach. Szlifierka linearna LS 130 EQ-Plus DUPLEX stworzona jest do obróbki profili metalowych czy metalowych poręczy i balustrad. Linearny ruch wpływa na jakość pracy oraz oszczędności w materiale - marnuje się go mniej, niż w przypadku użycia standardowej szlifierki, co przekłada się na oszczędności.