Za naszymi oknami coraz częściej króluje iście letnia pogoda. Nie ma już śladu po zimie, co oznacza, że sezon aktywności fizycznej czas zacząć! W parkach coraz częściej można zobaczyć biegaczy i rowerzystów. Na ulicach i w internecie zewsząd atakują nas reklamy siłowni oferujące niezwykle atrakcyjne promocje na karnety i wejściówki. Nic tylko wybrać i zacząć. Nie każdy jednak preferuje taki rodzaj spędzania czasu. My pokażemy Wam zajęcie, które łączy ze sobą zdrowy ruch oraz niezwykle przyjemny odpoczynek na łonie natury - nordic walking. Zapraszamy do czytania!

Nordic Walking - co to takiego?

Zacznijmy od samych podstaw, czyli wytłumaczenia czym jest nordic walking. Otóż podobnie jak trekking, nordic walking jest formą marszu rekreacyjnego. Uprawiany już od roku 1920 jako forma treningu całorocznego dla zawodników narciarstwa biegowego. Jak nietrudno się domyślić z nazwy, nordic walking pochodzi z Finlandii. Na czym polega magia nordic walkingu? Otóż do jego uprawiania potrzebne są kijki do nordic walking angażujące podczas marszu górne partie ciała.

Dlaczego akurat nordic walking?

Na pierwszy rzut oka nordic walking nie wydaje się być dla mężczyzn niczym zachęcającym. Warto jednak spojrzeć na to, ile może nam dać regularne uprawianie wędrówek z kijkami. Otóż podczas nordic walkingu, w przeciwieństwie do zwykłego marszu, pracują nie tylko nogi, ale także mięśnie klatki piersiowej, mięśnie brzucha oraz ramion. Spacery z kijkami do nordic walkingu wzmacniają tricepsy i budują silne bicepsy, wzmacniane jeszcze bardziej niż w przypadku zwykłego marszu czy nawet joggingu. Poza rozwojem siły i wytrzymałości ramion budujemy kondycję i spalamy solidne dawki kalorii, co z kolei przekłada się na lepiej wyrzeźbioną sylwetkę. Nie możemy oczywiście zapomnieć o głębokim walorze turystycznym nordic walkingu. Wycieczki po górach, lasach i wzgórzach dostarczają nam przecież czegoś więcej niż tylko dawki aktywności fizycznej. To również wypoczynek wśród cudów przyrody, którego tak często nam brakuje w tym zabieganym, pędzącym świecie.

Czego potrzebujesz do uprawiania nordic walkingu?

Na sam koniec zostawiliśmy kwestię przygotowania do uprawiania wędrówek z kijkami. Do uprawiania nordic walkingu nie trzeba wiele, wystarczą zaledwie 2 rzeczy. Po pierwsze wygodne wytrzymałe buty. Jest to absolutne minimum potrzebne do komfortowej, ale i bezpiecznej wędrówki w trudnym, niecodziennym terenie. Drugim elementem są oczywiście kijki do nordic walkingu, które możemy kupić za naprawdę niewielkie pieniądze. Jak widać, nie trzeba dużo, aby zmienić swoje życie na lepsze, wystarczy odrobina czasu i zapału na małą wędrówkę!